Ваши вопросы по телефону:(067) 926-75-40   (097) 904-02-17
Воспользуйтесь другими средствами связи: Skype: lex-practice
 

Як можна буде оформити угоди по нерухомості з новими правилами, які схеми та документи.

У липні цього року, ринок нерухомості в українських містах оживився. І справа не в «покращенні» та різкому збільшенню доходів громадян чи поліпшенню умов за іпотечним кредитуванням.

А вся справа в тому, що з 1 серпня і з 1 вересня цього року набувають чинності два зміни до порядку укладення угод по нерухомості.

Отже, розберемося, в чому сутність майбутніх перемін, і як вони відобразяться на продавцях та покупцях житла.

1 серпня 2013 року.

Цього  дня набувають чинності новий порядок з оцінювання нерухомості. Послуги по оцінці нерухомості тепер можуть надавати лише оціночні компанії, які мають спеціальний сертифікат, як суб'єкт оціночної діяльності.

Цей документ сьогодні можна отримати тільки в 5-ти НЗ України, які нажаль не спроможні підготувати кваліфікованих фахівців у такий маленький термін, так як відповідні курси і програми було відкрито лише у липні 2013 року.

На сьогоднішній час, в Україні оцінкою нерухомості займається більш як 10 000 спеціалістів, а ВНЗ поки що змогли дати всього 150 ліцензованих оцінювачів. І до 1 серпня зможуть випустити ще стільки ж, та 300 осіб на всю Україну надто мало.

 

Це може призвести до того, що вартість наданих ліцензованими оцінювачами зросте. Сьогодні така оцінка коштує біля 400 гривень, тож не виключено, що зростання цін у перші дні буде надзвичайним - до 8 000 гривень. Проте, із збільшенням  кількості оцінювачів вартість їх послуг буде знижуватися, але поступово.

 

Для первинного житла нічого не зміниться:

Якщо ви хочете придбати нову квартиру від забудовника, то в серпні нічого не зміниться. Квартири в будинках, що не введені в експлуатацію, оцінки не потребують - схеми їх продажу через різноманітні облігації і фонди фінансування будівництв не передбачають жодної оцінки.

Та для вторинного житла існують нові правила:

Якщо вам буде необхідно здійснювати угоду, то вам необхідно буде зібрати пакет документів, звернутисьь до оцінювача, який має сертифікат. Повний список має бути опубліковано на сайті Фонду державного майна України (spfu.gov.ua), у розділі «оцінка майна» : реєстр оцінювачів.

Після отримання на руки оцінки,  ви можете йти з покупцем до нотаріуса для здійснення угоди.

1 вересня 2013 року.

Від цього дня набире чинності норма щодо заборони оплати угоди готівковими коштами понад 150 000 гривень. Тобто, якщо ви купуєте об'єкт дорожче ніж 19 000 доларів, то зобов’язані робити це тільки в національній валюті та через банківські установи.

Оскільки, на даний час близько 90 % угод проходить у готівковій формі, а валютою є не тільки гривня, а й долари США чи Євро. Тому, щоб ввести гроші у банківську систему, та їх оприбуткування були придумані нові правила розрахунків.

Для первинного житла нічого теж не зміниться:

Враховуючи те, що будівельні компанії отримують кошти від покупців безпосередньо в кассу банку, а той в свою чергу переводить гроші забудовнику. При цьому, такі платежі розбиваються на менші внески, і покупець може платити суми, які менше верхньої межі, яка становить вже згадані 150 000 грн.

Та для вторинного житла існують нові правила:

Більшість угод на вторинному ринку буде здійснюватись через банківські установи, оскільки, де 3/4 всіх угод з нерухомістю укладаються на суми вище 150 000 гривень. У великих містах однокімнатні квартири вже давно вартують за 20 тисяч доларів.

Тож з вересня операція з нерухомості буде виглядати наступним чином.

- Перед тим як іти до нотаріуса, між покупцем, продавцем і банком потрібно буде укласти трьохсторонній договір, згідно якого покупець перераховує гроші з власного рахунку на рахунок продавця, при виконанні деяких умов та при пред'явленні конкретних документів.  Це може бути нотаріально завірена копія договору купівлі-продажу, яку продавець отримає під час укладання угоди.

Також є варіант, коли угода може проходити в присутності нотаріуса, де покупець перерахує гроші на рахунок нотаріуса, а останній після оформлення договору перерахує кошти продавцю. Або ж нотаріус співпрацює з банком, де і засвідчує угоду.

При цьому, основні витрати продавця полягають в переведенні в готівку коштів, які він отримав від покупця.

 

Далі подаєм список необхідних документів

- Правовстановлюючий документ, що підтверджує право власності на об'єкт нерухомості;

- Технічний паспорт об'єкта нерухомості, куди і вписується оціночна вартість;

- Оцінка нерухомості;

- Витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно;

- Довідка про відсутність податкової застави;

- Довідка про відсутність заборон на відчуження;

- Паспорти та ідентифікаційні коди всіх власників нерухомості, чоловіка або дружини власника, якщо продавець перебуває в шлюбі;

- Свідоцтво про реєстрацію шлюбу продавця;

- Заява подружжя про згоду на відчуження об'єкта нерухомості, що перебуває у спільній власності;

- Свідоцтва про народження дітей, якщо діти є власниками;

- Дозвіл органів опіки та піклування на відчуження об'єкта нерухомості в інтересах неповнолітніх дітей або недієздатних громадян.