Ваши вопросы по телефону:(067) 926-75-40   (097) 904-02-17
Воспользуйтесь другими средствами связи: Skype: lex-practice
 

З 15.04.2013 року вступають зміни до ПДД

Поведінка на дорозі.

1. Ближнє світло. Одним з головних стало нововведення про обов'язкове постійному включенні на механічних транспортних засобах з 1 жовтня по 1 травня за межами населених пунктів денних ходових вогнів (або у разі їх відсутності - ближнього світла фар). Досвід країн, які прийняли цю норму, говорить про відчутний зниженні (на 15-20%) кількості ДТП за участю декількох автомобілів. Невиконання цього припису в Україні загрожує водієві адміністративним штрафом.

Своєю появою це нововведення зобов'язане, в першу чергу, збільшить швидкість на дорогах і великою кількістю ДТП. Введення чіткого визначення "денних ходових вогнів" може допомогти ДАІ боротися з масовими самостійно встановлюваними різнокольоровими "нештатними" освітлювальними приладами, які сильно дезорієнтують і фактично засліплюють інших учасників дорожнього руху.

2. Правило роз'їзду. Доданий пункт, чітко встановлює, що водій при повороті наліво зобов'язаний пропустити попереду йде автомобіль попутного напрямку, який здійснює розворот. Досі такої роз'їзд міг здійснюватися хіба що за правилом виникнення у заднього автомобіля перешкоди справа, але на практиці йому явно не діставало більш чіткого нормативного врегулювання для запобігання можливих ДТП ще на рівні навчання водіїв.

3. Стоянка на газоні. Список місць, у яких заборонена стоянка, цілком логічно поповнився газоном (разом з визначенням цього терміна), порушення цього правила загрожує штрафом у відповідності до ч.1 cт.122 КпАП. Однак штрафувати за це можуть не тільки у ДАІ - на підставі ст.153 КпАП це можуть робити і інші органи, за пошкодження зелених насаджень.

4. Втеча з місця аварії. У нових ПДР описано визначення "залишення місця ДТП", який має допомогти правильно кваліфікувати ті чи інші дії учасника події.

5. Термін "обгін". Скасований черговий технічний огріх - пункт 14.1, дозволяючий обганяти тільки зліва. Це нововведення пояснюється тим, що визначення терміна "обгін" за замовчуванням не надає можливості здійснити даний маневр інакше, як з виїздом на зустрічну смугу, яка знаходиться завжди по ліву сторону по ходу руху.

6. Обережно, діти. Для підвищення рівня безпеки дітей на дорозі вводиться обов'язок знизити швидкість (або зупиниться, щоб уникнути наїзду на пасажирів) при русі в суміжній смузі із зупиненим транспортним засобом з розпізнавальними знаками "Діти" та з увімкненими аварійною сигналізацією та (або) оранжевим проблисковим маячком.

7. Правила буксира. У разі використання при буксируванні гнучкого зчеплення із світлоповертального матеріалу водій позбавляється від необхідності позначати таку зчіпку додатково сигнальними щитками або прапорцями. Також в ПДД буде скасована необхідність погодження з ДАІ розміщення реклами на транспортному засобі.

8. Блокування руху. Набив оскому спосіб самовільного блокування ділянок проїжджої частини за допомогою різних конусів і інших підручних засобів тепер чітко регламентований в п.15.15 ПДР - встановлений виключний перелік випадків, коли це дозволено робити (дорожні роботи, оформлення ДТП).

Нові знаки.

9. Без зупинки. Як не парадоксально, але всім відомий знак пріоритету 2.2 "Рух без зупинки заборонено" досі зовсім не зобов'язував водія пропускати які б то не було транспортні засоби на перехрещуваній головній дорозі. Зараз ця неточність буде скасована: водій на вимогу такого знаку повинен не тільки повністю зупинятися, але й надавати таким транспортним засобам перевагу в русі.

10. Прихована камера. Інший відомий знак із зображенням фотокамери, застережливий про проведення фото-, відеофіксації порушень, досі не був офіційно прийнятий, незважаючи на його широке застосування на дорогах країни. Тепер же він отримав "прописку" в ПДД під номером 5.70, але в дещо зміненому вигляді.

11. Щільна забудова. Нові знаки 5.63.1 "Початок щільної забудови" і 5.63.2 "Кінець щільної забудови" будуть застосовуватися винятково в межах населених пунктів, початок яких позначено знаком 5.47. Нові знаки мають встановлюватися перед безпосереднім початком риси забудови населеного пункту і позначати початок дії обмеження режиму швидкості до60 км/ год в такому населеному пункті. Знаки покликані вирішити проблему, пов'язану з тим, що при перетині адміністративної межі міста водій змушений завжди дотримуватись "міський" режим швидкості, навіть якщо до фактичної риси забудови залишаються ще багато кілометрів або, наприклад, коли дорога проходить на значній фактичному видаленні від населеного пункту на всій його протяжності.

12. Схема руху. Новий знак 5.64 "Зміна схеми руху" стане добрим помічником тим водіям, які часто їздять по одному маршруту і не завжди можуть помітити нові знаки на ньому, в силу його звичності. Такий знак буде виконаний на щиті помітного червоного кольору, встановлюватися за100 мдо першого нового знака і заздалегідь попереджати про наявність нових знаків попереду - на протязі не менше трьох місяців при зміні схеми руху на постійній основі і на весь період дії тимчасової зміни схеми руху.

13. Покажчик напрямків. Знаки 5.53 і 5.54 "Покажчик напрямків" буде додатково містити номери маршрутів з загальноприйнятою колірною гамою таких вставок, відповідної класифікації маршруту. Це дозволить з легкістю ідентифікувати конкретний маршрут пересування і звіряти його з атласом автодоріг, а також поліпшити орієнтування водіїв на місцевості. Також з'являться додаткові знаки і до існуючого знаку "Місць для стоянки", що позначають, крім звичайного, різні види паркінгів: критий або "ловитиме" (з можливістю пересадки на громадський транспорт), які вже багато років діють у країнах ЄС.

14. Інші небезпеки. Додатково вводяться уточнюючі таблички до знаку "Інші небезпеки", оскільки застосування його раніше не забезпечувало належного рівня інформованості водія про конкретний вид підстерігає його небезпеки.

15. Заборона на в'їзд. Додатково чітко регламентовані виняткові випадки застосування знаків "В'їзд заборонено" та "Рух заборонено", які раніше нерідко самовільно встановлювалися для заборони руху по вулицях.

16. Знак покриття. Вводиться визначення терміна "удосконалене покриття", а також відповідний знак, що позначає закінчення дороги з таким покриттям: він призначений позначати місце, де дорога з покриттям переходить в дорогу без оного, що особливо актуально в зимовий період, коли візуально визначити перехід досить складно.

17. Особою до водія. Регламентований також момент спрямованості зображення знака в сторону належних учасників дорожнього руху, що дозволить водієві аргументовано відстоювати свою позицію у випадку, якщо знак був розгорнутий зображенням не в його бік. На ділянках з проблемною видимістю розмітки повинні встановлюватися відповідні дублюючі її дорожні знаки. Крім зручності, ці нововведення покликані дозволити водію мати несумірно більше аргументів на свій захист у випадку, якщо йому ставиться рушение вимог знаків або розмітки, що не відповідають зазначеним вимогам.

Розмітка.

18. Нові кольори. Істотні зміни зазнала і дорожня розмітка. Зокрема, крім закріплених формально зараз білого і жовтого її квітів, додані елементи розмітки синього, помаранчевого і біло-червоного кольорів. Зміна впорядковує застосування елементів і квітів розмітки, які застосовувалися на практиці, але юридично не були закріплені.

19. Перевага знаків. Формально зафіксовано перевага постійних дорожніх знаків перед дорожньою розміткою, оскільки часто вони суперечать один одному, що не дозволяє водієві правильно і своєчасно орієнтуватися. Керуючись ж даною нормою, можна буде заздалегідь бути упевненим в дозволеному напрямку руху, особливо в незнайомій місцевості. Домінування дорожнього знаку над розміткою очевидно з причини швидкого "зносу" розмітки на проїжджій частині і її недостатньої видимості при певних погодних умовах (наприклад, сніг і лід).

20. Загальні вимоги. Встановлено обов'язкові вимоги до будь дорожніх знаків і розмітки: це і їх видимість, і відповідність національним стандартам, і обов'язкове дублювання знаків в певних випадках. Не секрет, що безліч знаків і елементів дорожньої розмітки можна назвати видимими умовно, що не додає ясності до інформованості та дисципліні водія на дорозі.

 

Прийняті зміни в цій частині фіксують обов'язкову їх видимість в будь-який час доби, неможливість повного або часткового їх закривання від учасників руху. Для знаків додатково встановлюється вимога бути видимими з відстані не менше 100 метрів, висота їх розміщення не повинна перевищувати6 мнад рівнем проїзної частини. Крім того, за наявності більше однієї смуги руху в одному напрямку, знаки для цього напрямку встановлюються не тільки на правому узбіччі, але і обов'язково дублюються: над смугами або на розділовій смузі, або на протилежній обочині (у випадку, якщо протилежних смуг не більше двох ).

 

Проблема з дублюванням знаків актуальна на дорогах першої категорії, де у водія, який рухався в лівій смузі, просто відсутня можливість побачити дорожній знак, розташований праворуч, у випадку, якщо в правій смузі їде автобус або вантажний автомобіль.