Ваши вопросы по телефону:(067) 926-75-40   (097) 904-02-17
Воспользуйтесь другими средствами связи: Skype: lex-practice
 

МВС виключило норму, у відповідності до якої патрульні спецавтомобілі ДАІ повинні були включати сині проблискові маячки на постійній основі під час несення чергування.

У відповідності до недавнього наказу МВС, патрульним спецавтомобілям ДАІ дозволили пересуватись у потоці транспорту з вимкненими спецсигналами. Цим документом внесено додатково декілька необхідноважливих змін у роботу патрульної служби.

Вищевказаними  змінами до інструкції, було вирізано правило про обов'язковість використання спеціальнихсигнальних приладів в час несення патрулювання на службових спецтранспортних засобах ДАІ.

Таке рішення викликано тим, що решта учасників дорожнього руху сприймали такі спеціальні сигнали як лише присутність на дорогах працівників ДАІ, а не як вимогу надання переваги в пересуванні по дорозі та надання безперешкодного проїзду оперативних спецтранспортних засобів.

У міністерстві вказали, що у зв’язку із цим нівелюється головна мета користування спеціальними сигнальнальними пристроями, як надважливого сигналу, який надає перевагу для водіїв оперативних спецавтомобілів, що визначено Правилами дорожнього руху .

У зв’язку із цим, вказані моменти негативно впливають на забезпечення необхідного реагування на непередбачені ситуації та приїзд на місце надзвичайної події оперативних спецтранспортних автомобілів швидкої медичної допомоги, рятувальних служб МНС та підрозділів органів внутрішніх справ.

Особливо слід зазначити, що ця ситуація набуває особливої ​​важливості на ділянках дорожньої мережі у містах з високою ущільненістю руху автомобілів громадян і на автомобільних дорогах державного та місцевого значення в період складних погодніх умов.