Ваши вопросы по телефону:(067) 926-75-40   (097) 904-02-17
Воспользуйтесь другими средствами связи: Skype: lex-practice
 

У прокуратури поменшало повноважень.

З сьогоднішнього дня прокурора буде позбавлена ​​повноважень по виданню обов'язкових для виконання актів прокурорського реагування.

При цьому встановлюється єдиний акт прокурорського реагування на виявлені порушення закону у вигляді подання (до цього таких актів було кілька: подання, протест, припис), винесення якого не буде тягти за собою зупинку дії нормативно-правових актів, припинення певної діяльності, необхідність вчинення дій або безумовне усунення порушень, що мають місце, на думку прокурора.

Це означає, що тепер призупинення підприємницької діяльності з ініціативи прокурора може бути здійснена лише за результатами змагального судового розгляду.

Крім цього, закон забороняє прокурору здійснювати повноваження в рамках нагляду за додержанням законів без призначення прокурорської перевірки, яка може проводиться лише після прийняття постанови, де зазначаються підстави, що свідчать про можливі порушення законності, а також обгрунтовується необхідність здійснення прокурором конкретних дій.

Закон також забороняє проведення прокурорської перевірки за заявами і зверненнями фізичних та юридичних осіб (крім тих, які містять повідомлення про злочин) до їх попереднього розгляду компетентними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування або ж неприйняття ними у встановлені строки рішень з цих питань.

Крім цього, введено обмеження на необмежний до цього перелік підстав для представництва прокуратурою інтересів громадянина в суді.

Тепер підставою для представництва буде лише фізична недієздатність громадянина, його неповноліття, похилий вік, недієздатність або обмежена дієздатність самостійно захистити свої права або реалізувати процесуальні повноваження.

Крім цього, змінено порядок подання прокурором заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами: відтепер право на подання заяви про перегляд судового рішення на цих підставах у цивільних, господарських, адміністративних справах надано лише генеральному прокурору, його першого заступника та заступників, прокурора Криму, областей , Києва і Севастополя, а прокурори нижчого рівня такого права позбудуться.