Ваши вопросы по телефону:(067) 926-75-40   (097) 904-02-17
Воспользуйтесь другими средствами связи: Skype: lex-practice
 

Game over в сфері доступу до публічної інформації!

Game over в сфері доступу до публічної інформації! 
Тепер практично жодного протоколу про адмін порушення в цій сфері скласти з дотриманням закону неможливо! 
Набули чинності зміни до ч. 2 статті 254 КУпАП, які вносились
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави".
Нова і вже чинна редакція:
"Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.". 
Це означає, що не вручений під підпис протягом 24 годин протокол не може бути розглянутий в суді, оскільки складений з порушенням строку. 
Тепер повертаємось до сфери доступу до публічної інформації: 1) виявлену особу необхідно застати на робочому місці для вручення протоколу протягом 24 годин; 2) виявлену особу вже неможливо запросити до органу для вручення протоколу, оскільки точно не вкладуться в 24 години; 3) для того, щоб виявлена особа реалізувала своє право на юридичну допомогу, вона має це зробити в 24 години ... 
За таких умов та враховуючи ресурси Секретаріату Уповноваженого з прав людини своєчасність вручення протоколів в сфері доступу до публічної інформації взагалі неможлива. Браво! 
 Такі зміни є неконституційними, оскільки практично унеможливлюють притягнення до адміністративної відповідальності, сприяють безкарності, підривають принцип верховенства права.