Ваши вопросы по телефону:(067) 926-75-40   (097) 904-02-17
Воспользуйтесь другими средствами связи: Skype: lex-practice
 

судоустрій

10 днів залишилось до дати, коли набудуть чинності зміни до Конституції  України щодо правосуддя.

30 вересня 2017 року також вступають в дію зміни, вірніше нова редакція,  до Закону України «про судоустрій і статус суддів »

Що чекає на усіх правознавців і пересічних громадян?

По перше, буде змінена судова система з 4-х рівневої на 3-х рівневу, тобто будемо мати суди 1-ї інстанції (окружні суди), 2-ї інстанції (апеляційні суди) та 3-ї інстанції – Верховний Суд України, в якому будуть функціонувати 5 інституцій : Велика Палата Верховного Суду та чотири галузеві касаційні суди (кримінальний, цивільний, адміністративний та господарський).

Склад Верховного суду України буде сформовано виключно на конкурсній основі і необов’язково, що суддями будуть виключно особи, які раніше працювали суддями, до складу Високого суду можуть бути обрані і інші фахівці в галузі права, науковці, теоретики, адвокати…

Країна буде поділена на округи, тож місцеві суди тепер стануть окружними, а апеляційні суди округу зможуть створювати окремі судові палати за галузевим принципом, як на прикладі Верховного Суду.

Є надія, що у скорому часі, як і передбачає реформа, будуть створені і Вищий суд з інтелектуальної власності та Вищий антикорупційний суд, які будуть судами рівня 1-ї інстанції, перегляд рішень яких буде покладено на ВСУ.

Верховний суд, згідно закону повинен бути хоча б частково сформовано до кінця березня 2018 року (не менше ніж 65 осіб).

Законом також суттєво змінені порядок призначення та переведення суддів, їх оплата праці (в сторону значного збільшення), а також порядок звільнення та притягнення до відповідальності суддів, недоторканність яких також суттєво буде обмежена.

Судова реформа також не обійшла стороною й адвокатів, оскільки поступово, протягом 3-х етапів буде запроваджено монополію адвокатури на участь в судових баталіях, і вже з 1-го січня 2019 року захищати права громадян, а також юридичних осіб зможе виключно адвокат.

Так що буде весело, запасайтесь попкорном і спостерігайте, як до лав професійних адвокатів попруть колишні судді, прокурори, поліцейські та інша нечисть, яка не знайшла собі місця у оновлених правоохоронних та судових органах і тепер сподівається продовжувати свої темні оборудки в лавах адвокатів.