Ваши вопросы по телефону:(067) 926-75-40   (097) 904-02-17
Воспользуйтесь другими средствами связи: Skype: lex-practice
 

Закон про амністію в 2016 році

Нарешті здійснилось!!! Вперше, за останні 3 роки, з 2014 року в Україні вступив в дію новий закон про амністію!

Як то кажуть, «нє прошло и 3 года»…

Слід зазначити, що на відміну від закону 2014 року, останній закон значно суворіший, хоча і з’явилась новація, в текст амністії спеціально додали статтю, що амністує осіб, учасників АТО.

В іншому,  вимоги до амністуючи стандартні, без якихось нововведень, що мали місце у 2014 році.

Згідно ст.1 Закону, амністія поширилась на неповнолітніх, вагітних жінок, батьків неповнолітніх, дітей інвалідів, тощо. Також амністія стосується  інвалідів всіх груп, хворих на туберкульоз, ВІЛ – СНІД, онкохворих, та інших тяжких хворих згідно Переліку МОЗ України. Крім того, амністія передбачена для пенсіонерів, ветеранів (учасників) війни, ліквідаторів на ЧАЕС, а також тих осіб, що мають батьків за 70 років, якщо вони є єдиними їх годувальниками.

Саме ст.2 Закону визначає перелік осіб – учасників АТО, яких вона стосується, за виключенням певних статей КК України, які є тяжкими та особливо тяжкими (408, 410, 411 ККУ).

Ст.ст. 3, 4, 5 Закону, звільняє від покарання осіб не зазначених у ст.1 Закону, що відбули його частково, а саме  ¼ та ½ відповідно.

Ст.7 Закону скорочує на половину термін ув’язнення особам, які не зазначені у ст. 1 – 6 закону, а ст.8 звільняє осіб з місць по обмеженню волі, якщо їм залишилось відбувати менше року.

У ст.9 зазначено перелік осіб до яких амністія не застосовується, та осіб визначених ст.4 Закону про застосування амністії, зокрема,  осіб – довічників, тих які мають 2 чи більше судимостей за тяжкими чи особливо тяжкими злочинами, осіб, діяння яких призвело до загибелі 2 чи більше людей, тощо.

Вирішення питання про застосування амністії віднесено до компетенцію судів, за клопотанням прокурора, керівника пенітенціарної установи,  захисника чи особи самостійно.

На виконання амністії Законом передбачено 3 місяці.