Ваши вопросы по телефону:(067) 926-75-40   (097) 904-02-17
Воспользуйтесь другими средствами связи: Skype: lex-practice
 

Думка коллеги про нововведення із аліментами.

Останнім часом у новинах збільшилася хвиля інформації щодо аліментів та їх стягнення. З сьогоднішнього дня набуває чинності правова норма щодо накладання додаткових штрафів на суму боргу по аліментам. Тепер якщо платник аліментів заборгує в загальному більше, ніж проплатить за 1 рік, то муситиме сплатити штраф у розмірі 20% від суми заборгованості. Розмір штрафу може збільшуватися залежно від суми боргу.
Звичайно, можна було б сказати, що це позитивне рішення, адже батьки повинні бути відповідальними. Однак хотілося б розібратися в цій ситуації, зважаючи на гендерний аспект. Так традиційно склалося, що відповідальними в такій ситуації найчастіше є не мати, а саме батько. На жаль, для деяких жінок народження дитини і заміжжя стають певним способом покращення матеріального достатку. Неодноразово в адвокатській практиці зустрічалися з тими випадками, коли чоловік виплачує аліменти, але йдуть вони не на дитину. Якщо люди не можуть жити разом, відповідає чоловік, а жінка ніде не працює – живе за рахунок аліментів. Деякі випадки взагалі можна назвати характерними. 
Варто задуматися, чи не є це таким елементом регуляції нашої популяції? Ви про це не міркували? Чи не виконують певні політики певну програму, яка нав’язується нам ззовні, щоб нас менше народжувалось? Адже оприлюднення новин про розлучення, про нецільове використання аліментів, про ті ж штрафи, їх широке висвітлення, яскрава ілюстрація гучними прикладами з життя відомих людей – усе це стримує багатьох чоловіків у тому, щоб створювати сім’ю: одружуватись, народжувати дітей.
Відносини між подружжям, вина чоловіка, вина дружини – усе це нівелюється перед ситуацією дітей, інтересами яких прикриваються. Але якщо розбиратися, треба аналізувати ситуацію з двох боків: і з точки зору батька, і з точки зору матері. У палиці два кінці, завжди потрібно це пам’ятати. На жаль, судова практика часто стає на бік матері, не враховуючи, хто є ініціатором чи винним у ситуації, що дітям необхідно виплачувати аліменти. Зрозуміло, що не завжди буває неправий батько – винна буває і мати. Так фемінізм, емансипація чи як?
С.Войченко - адвокат 
 
 
 
?>