Ваши вопросы по телефону:(067) 926-75-40   (097) 904-02-17
Воспользуйтесь другими средствами связи: Skype: lex-practice
 

Одноосібне зняття коштів з рахунку одним із подружжя. Чи є перспектива компенсації після розлучення?

Одноосібне зняття коштів з рахунку одним із подружжя. Чи є перспектива компенсації після розлучення?

Грошові кошти набуті за час шлюбу, так само як рухоме і нерухоме майно є об'єктами права спільної сумісної власності.

Однак, якщо з (не) рухомим майном все зрозуміло, судова практика поділу такого майна є дуже обширною, то як бути з поділом грошових коштів, яких на час поділу і слід простив? Був депозит, і той з подружжя на кого відкрито рахунок - швиденько обнулив його.

Відразу зазначу важливий момент: якщо грошові кошти одержувалися (заробітна плата, зняття депозитів тощо) за час міцного шлюбу, то і вважається, що ці кошти були витрачені в інтересах сім'ї на її потреби.

Однак, як бути коли юридично шлюб ще не розірваний, але фактично сім'я розпалася, назріває розлучення, а один із подружжя заздалегіть потурбувався про "очищення під нуль" усіх наявних рахунків в банківських установах?

Представляючи інтереси колишньої дружини у справі про поділ майна, зокрема в частині компенсації одноосібно знятих грошових коштів, суд повністю погодивя з доводами сторони спору, а саме:

- хоч шлюб юридично ще існував, навіть не було ще подано позовної заяви про розірвання шлюбу, один з подружжя за кілька днів зняв з рахунків всі кошти у декількох банківських установах;

- суд звернув увагу на таку "аномальну активність" з приводу зняття коштів, однак переконливих аргументів куди поділася така значна сума коштів, отримано не було;

Інформація про рух коштів з рахунків була отримана в порядку забезпечення доказів шляхом витребування з банківських установ копій договорів та виписки по рахункам.

Чим цікаве рішення (якщо звичайно набуде сили) з точки зору правозастосувальної практики: в подібних справах дуже часто судді формально підходять до таких вимог про поділ вже відсутніх грошей. Обгрунтування досить просте: суд не ділить того, чого вже немає. А коли ці кошти були зняті в шлюбі -то і слухать не хочуть.

Тому в даному разі, перш за все необхідно було довести той факт, що на час одноосібного зняття коштів спільне господарство вже не велося, незважаючи на наявність зареєстрованого шлюбу. Натомість кошти були внесені на рахунки ще під час міцного шлюбу і вважалися спільним сумісним майном.

Судом ухвалено рішення про стягнення на користь дружини половини витрачених грошових коштів.

Чекаємо повного тексту...

 
 
 
?>